Wiadomość | 2010-05-17
Projekcje- wystawa 2010

Projekcje- wystawa 2010

To dziewiąty wernisaż szkolnego koła plastycznego – Sztukateria. Tytuł wystawy„Projekcje”.

FILM – bo z nim związana jest ta wystawa - pozwala nam przenieść się choć na chwilkę w inną rzeczywistość, bardziej interesującą, może bardziej niebezpieczną, romantyczną... Alfred Hitchcock powiedział: "Film to życie, z którego wymazano plamy nudy". My spróbowaliśmy połączyć energię filmu z własną energią i opowiedzieć historię odnosząc się do różnych gatunków filmowych, przedstawicieli, pojęć - tego wszystkiego co związane jest ze światem filmu.

Wystawa- Projekcje - to własne wyobrażenia, wrażenia, spostrzeżenia, emocje - wszystko to, co powstaje w naszej głowie po obejrzeniu dobrego filmu.

W cyklach prac zastosowaliśmy znane nam techniki plastyczne: akryl, collage, asamblaż, instalacje, a ponieważ od roku w naszej szkole funkcjonuje pracownia witrażu – zastosowaliśmy także witrażową technikę tiffaniego.

Wernisaż – jak co roku rozpoczął spektakl , który klasa III d przygotowała z p. Koteras – „Casting”Autor: dogóryNOGAmi


Zobacz też:
XI edycja wystawy z cyklu Młody twórca, przygotowana przez nauczyciela plastyki Mirosławę Szymańską i uczniów Szkolnego Koła Plastycznego Sztukateria
to tytuł X edycji wystawy prac plastycznych uczniów szkolnego koła "Sztukateria" prowadzonego przez nauczyciela plastyki Mirosławę Szymańską
POPartowe i OPartowe spojrzenie na świat


Cykle prac wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi.


Taki jestem...,to naprawdę ja! - cykle prac przedstawiające własne"ja"


Maszyna wlewania rozumu do głowy i marzenia senne- kompozycje związane z kubizmem, fowizmem i surrealizmem


Cykle prac ukazujace znaczenie koloru w zyciu człowieka


cykle prac połaczone tą sama technika plastyczną